RACE RESULT 2018

Relay

Relay MEN

Rank Bib # Team Swim
Time
T1 Bike
Time
T2 Run
Time
Total
1 R4 Alejo, Lucian Antonio Baniqued, Juan Francisco Barlin, John Caleb Team LuzViMin 0:23:24 0:00:16 1:03:57 0:01:46 0:37:59 2:07:23
2 R1 Lagyap, Marino Jr. Platilla, Margarito Jr. Tan,  Bryan Yot V CamSur Tri Team 1 0:24:34 0:00:23 1:05:16 0:01:32 0:37:42 2:09:27
3 R3 Basagre, Mariano M. Bonacua, Kyle Simoun Resoco, Brenn Joshua SOVEN 0:26:56 0:00:21 1:07:05 0:01:40 0:43:53 2:19:55
4 R2 Espinosa, Kristian  Samayo, Ricardo Jr. Payong, Jeric PayNet-Amigo 0:30:06 0:01:05 1:09:11 0:03:06 0:37:04 2:20:32
5 R5 Angoluan, Raul Lobrigo, Manny Taberna, Godfrey Team Wetshop Todo 0:28:48 0:02:30 1:18:31 0:03:44 0:47:24 2:40:58
6 R8 Samson, Emmanuel Tesoro Samson, Emmanuel Tristan Vasquez, Marlon Nebria ZUS 0:29:22 0:00:31 1:28:44 0:02:40 1:10:14 3:11:32
7 R6 Abis, Ryan Christopher Opulencia, Juan Alfonso Sia, Alejandro Luis Twisted Darkness 0:45:14 0:01:04 1:39:09 0:02:27 1:12:55 3:40:49

Official Time Tabulator: CM Enterprise

RELAY WOMEN

Rank Bib # Team Swim
Time
T1 Bike
Time
T2 Run
Time
Total
1 1009 Adolfo, Treshia Florez, Marie Ysobel Ras, Cynthia Fe Mayon Tri Team 0:26:34 0:01:32 1:36:29 0:02:05 0:56:40 3:03:20
2 1011 Abrera, Rowena Ano, Jhoan Bonggao, Jeejane Triton-Tridoc Team 0:43:54 0:01:03 1:34:54 0:02:11 1:24:18 3:46:19
3 1010 Cailipan, Marlene Faustino, Catalina Reyes, Imelda Dc TEAM GODSPEED 0:50:34 0:01:26 1:41:57 0:02:26 1:12:42 3:49:05

Official Time Tabulator: CM Enterprise

RELAY MIXED

Rank Bib # SWIM BIKE RUN Team Swim
Time
T1 Bike
Time
T2 Run
Time
Total
1 R21 Delos Reyes, Ara Gao, Cristopher Mirana, Ian Tri 300 0:32:09 0:00:33 1:12:35 0:01:54 0:38:15 2:25:26
2 R19 Abogado, Clydel Mae Chito, Gonzales Pajavera, Peter Team JenJem 0:28:30 0:01:02 1:14:56 0:02:00 0:43:24 2:29:53
3 R22 Ito, Senen M. Jamila, Allan D. Macandog, Audrey P. VERZONTAL BUILDERS 0:35:03 0:00:49 1:11:49 0:01:34 0:47:51 2:37:06
4 R15 Chua, Mark L. Lacay, Jack Castillo Magayanes, Lena Paulene Mayon Tri Team 0:29:18 0:01:27 1:15:37 0:02:12 1:00:33 2:49:08
5 R18 Cua, Aileen A. Dalde, Eathan Rae G. Rojo, Christian P. Smoke N’ Grill 0:23:06 0:01:05 1:38:18 0:02:29 0:50:20 2:55:18
6 R20 Bello, Yul Richard R. Navarro, Mark Gil Tan, Eryka Vina T. TEAM MUMSHIE 0:40:39 0:01:22 1:18:52 0:02:25 1:12:02 3:15:20
7 R13 Amaro, Altessa D. Florece, Charles Jimenez, Marie Antonette CRC Blue Skyline 0:27:20 0:01:13 1:36:59 0:03:24 1:23:47 3:32:44
8 R12 Laperaz, Miguel Dinsay, Jomari Jericho Tan, Marie Denise Champions Club 0:45:46 0:01:05 1:39:45 0:02:04 1:14:43 3:43:23
9 R14 Almario, Bettina Nadine Fallaria, Robin Serra, Anthony Fitph 0:41:05 0:01:23 1:41:16 0:02:51 1:25:03 3:51:39
10 R17 Roces, Maria Elizabeth Siapno, Raphael Leonardo Urquico, Manuel Mayon Tri Team 4 0:49:26 0:01:51 1:44:38 0:03:00 1:33:11 4:12:06
R16 Borja, Alfredo Jose Codorniz, Ian Sien Codorniz, Nikki Vanessa Mayon Tri Team 1 DSQ

Official Time Tabulator: CM Enterprise

Facebook

Vimeo