Race Result 2016

RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 1 John Chicano M ELITE 0:23:41 00:44 1:02:33 01:13 0:39:25 2:07:36
2 2 Mark Hosana Hosana M ELITE 0:22:49 00:35 1:04:08 01:10 0:42:14 2:10:56
3 5 Benjamin Raña M ELITE 0:25:34 00:40 1:02:10 01:18 0:44:16 2:13:59
4 3 Joseph Miller M ELITE 0:25:38 00:57 1:01:49 01:20 0:48:50 2:18:33
5 4 Franklin Peñaloza M ELITE 0:29:30 00:51 1:06:35 01:50 0:44:55 2:23:41
6 145 Christopher Rodriguez M ELITE 0:29:18 01:03 1:08:13 01:37 0:50:23 2:30:33
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 8 Kim Kilgroe F ELITE 0:22:16 00:45 1:11:18 01:15 0:51:00 2:26:33
2 9 LC Langit F ELITE 0:26:01 01:03 1:24:46 01:59 1:16:03 3:09:52
6 Claire Adorna F ELITE DNS
7 Maria Hodges F ELITE DNS
10 Shawna Novak F ELITE DNS

 

RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 11 Madeleine Jeanne Argosino TRI-O/Herbalife F 19-Below 0:25:45 01:12 1:22:30 01:43 1:02:39 2:53:48
2 12 Cynthia May Ras Mayon Tri Team F 19-Below 0:28:32 01:17 1:34:14 01:59 1:07:16 3:13:17
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 15 Regina Rosquites CamSur Tri Team F 20-24 0:28:31 01:43 1:23:43 02:35 1:13:54 3:10:25
2 16 Bel Santos Shell V-Power Nitro Helix F 20-24 0:31:02 01:31 1:32:14 03:03 1:24:16 3:32:07
3 14 Alexandra Faith Garcia Century Tri Hard F 20-24 0:35:12 02:16 1:35:27 03:16 1:21:50 3:38:00
4 13 Janelle Campita F 20-24 0:49:26 02:06 1:46:36 03:11 1:29:01 4:10:19
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 20 Sittie Aminah Dimaporo Lanao del Norte F 25-29 0:32:11 02:14 1:23:36 02:25 1:08:34 3:09:01
2 18 Nerozel Calpito F 25-29 0:37:50 01:52 1:31:08 02:14 1:01:29 3:14:33
3 17 Karen Kye Baldon Mayon Tri Team F 25-29 0:47:13 02:05 1:22:20 03:28 0:59:50 3:14:56
21 Giorgia Guidicelli Ford Forza F 25-29 0:31:37 01:59 1:29:50 02:48 1:18:42 3:24:56
19 Karla Cortez Seafood Island ESC F 25-29 0:44:19 02:50 1:46:05 05:23 1:30:02 4:08:39
22 Hanna Miel Sanchez Seafood Island ESC F 25-29 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 26 Jocelyn Cadaro Fit Q F 30-34 0:33:44 01:24 1:34:26 02:20 0:56:58 3:08:53
2 23 Merlyn Abong TriMac F 30-34 0:40:33 01:43 1:23:38 02:52 1:13:20 3:22:06
3 28 Ma. Katrina Herrera F 30-34 0:35:20 02:10 1:27:23 03:08 1:14:15 3:22:16
4 30 Julie Andresa Lorenzano F 30-34 0:37:37 02:50 1:33:05 03:58 1:10:33 3:28:03
5 25 Mae Marie Borja Mayon Tri Team F 30-34 0:39:08 01:45 1:24:55 02:12 1:20:20 3:28:20
6 29 Jan Minette Komenkul F 30-34 0:38:36 02:20 1:36:27 02:30 1:11:31 3:31:24
7 32 Mary Louisa Solis Team TRInspire F 30-34 0:41:56 02:50 1:28:42 03:45 1:18:56 3:36:09
8 31 Vanessa Paguirigan Pinoy Aspiring Triathletes F 30-34 0:56:23 02:51 2:05:01 02:53 1:55:26 5:02:33
24 Theresa Andres Masbate Triathlon Wolf Pack F 30-34 DNS
27 Sheila Gagui Attack Tri F 30-34 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 40 Marita Naz F 35-39 0:39:50 01:40 1:24:55 03:16 1:06:34 3:16:15
2 38 Anais Lapid R. LAPID’S TRI TEAM F 35-39 0:42:27 02:09 1:28:11 03:10 1:06:53 3:22:50
3 36 Kristine Golez Parokya Ni boc F 35-39 0:33:44 02:17 1:36:01 03:53 1:16:31 3:32:27
4 41 Lhara Oaferina F 35-39 0:36:14 02:09 1:38:39 04:25 1:21:19 3:42:45
5 39 Araceli Naval D’Takachin Tri Team F 35-39 0:42:41 03:05 1:36:43 03:56 1:20:12 3:46:37
6 35 Wilaine Audrey Chua Attack Tri F 35-39 0:38:49 03:02 1:31:43 03:36 1:31:54 3:49:03
7 42 Norhene Quiambao F 35-39 0:43:14 02:51 1:51:18 02:38 1:14:31 3:54:31
8 43 Marianne Rivera PLDT BBZ Tri Team F 35-39 0:40:49 02:56 1:39:42 04:09 1:32:34 4:00:09
9 34 Jeanne Bayaca Performance Kinetix F 35-39 0:53:58 02:12 1:41:52 04:32 1:23:42 4:06:16
10 45 Ma. Theresa Villanueva F 35-39 0:50:56 02:58 1:57:45 03:10 1:38:52 4:33:41
11 46 Bernice Villaran strongsutherland F 35-39 1:00:58
12 33 Agustina Assis Team cursa F 35-39 DNS
13 37 Alessandra Gonzalez PLDT BBZ Tri Team F 35-39 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 47 Bic Ferreria PLDT BBZ Tri Team F 40-44 0:33:19 00:59 1:21:34 02:19 1:02:24 3:00:36
2 48 Carol Marie Lorenzo Century Tri Hard F 40-44 0:35:54 02:45 1:31:27 03:17 1:22:29 3:35:53
3 49 Raquel Frances Tan D’Takachin Tri Team F 40-44 0:40:38 04:15 1:44:57 04:12 1:16:56 3:50:58
50 Meshelle Villanueva F 40-44 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 51 Geraldine Abuan TRI-O F 45-49 0:38:22 01:57 1:27:23 03:12 1:04:47 3:15:40
2 55 Rowena Roca TriMac F 45-49 0:31:22 01:41 1:33:17 03:41 1:14:32 3:24:34
3 54 Leoniza Gusilatar TriMac F 45-49 0:41:15 02:30 1:33:39 04:12 1:15:10 3:36:46
4 53 Myla Go TPK F 45-49 0:41:49 03:35 1:39:49 03:52 1:21:02 3:50:07
5 57 Leida White D’Takachin Tri Team F 45-49 0:45:40 03:53 1:44:53 04:04 1:33:30 4:12:00
6 52 Gladys De Leon F 45-49 0:38:42 03:06 1:49:10 04:35 1:39:09 4:14:43
7 56 Maria Dinna Valenzuela F 45-49 0:45:47 04:20 1:57:54 05:21 1:33:37 4:27:00
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 59 Erica Dueger F 50-59 0:41:06 03:49 1:28:19 02:58 1:11:01 3:27:13
2 58 Pia Cayetano F 50-59 0:35:40 01:47 1:31:46 03:20 1:17:24 3:29:57
3 60 Rosalina Joson Bike King F 50-59 0:37:46 02:18 1:44:32 05:07 1:26:13 3:55:56

 

RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 69 Christian Lloyd Saladaga Ford Forza M 19-Below 0:29:22 00:42 1:08:35 01:17 0:45:36 2:25:32
2 68 Michael Ricafrente M 19-Below 0:29:58 01:04 1:11:24 01:34 0:50:01 2:34:00
3 63 John Lorenzo Argosino TRI-O M 19-Below 0:30:20 01:06 1:13:07 01:29 0:50:25 2:36:26
4 66 Alfiero Zyro Manzanilla TRI-O M 19-Below 0:28:06 01:07 1:17:01 01:46 0:55:05 2:43:05
5 65 Ivan Matthew Esguerra TRI-O M 19-Below 0:30:18 01:11 1:14:18 01:43 1:00:40 2:48:10
6 67 Eros Satcai Navio Mayon Tri Team M 19-Below 0:28:05 01:54 1:22:00 02:46 1:06:34 3:01:19
7 62 Carlos Paolo Amador Mayon Tri Team M 19-Below 0:44:09 00:57 1:15:12 02:02 1:05:39 3:07:59
8 64 Denzel Jon Bonavente M 19-Below 0:35:49 02:18 1:32:03 03:15 1:06:47 3:20:11
9 61 Edrey Almonte Mayon Tri Team M 19-Below 0:33:00 02:08 1:35:44 04:08 1:53:04 4:08:04
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 79 Jeron Payong CamSur Tri Team M 20-24 0:29:23 00:54 1:13:04 01:29 0:45:19 2:30:08
2 74 Anthony Oscar Llaguno Mayon Tri Team M 20-24 0:29:02 01:13 1:08:50 02:13 0:53:47 2:35:05
3 75 John Nino Monte Tri Team 300 M 20-24 0:32:16 01:12 1:14:58 01:23 0:54:49 2:44:39
4 76 Noel Eliezer Navarro Project Care M 20-24 0:35:13 01:04 1:14:45 01:53 0:57:02 2:49:57
5 71 Alfred Cellona Tri Team 300 M 20-24 0:29:21 01:20 1:15:39 02:24 1:02:29 2:51:13
6 72 Eric John Ciocson Tri Team 300 M 20-24 0:32:55 01:28 1:13:00 02:31 1:03:35 2:53:29
7 80 Ian Karlo Servilla M 20-24 0:31:40 04:22 1:26:21 04:12 1:16:05 3:22:39
8 78 Louie Pabico Team AIA M 20-24 0:43:09 01:44 1:26:16 03:17 1:21:39 3:36:06
9 73 Ralph Jansset De Guzman Team Podium BH Baguio M 20-24 0:36:56 01:21 1:44:09 02:48 1:17:29 3:42:43
10 70 Carlo Carloman CARLOMAN M 20-24 0:46:45 02:04 1:32:58 04:33 1:40:17 4:06:37
81 Jay Christopher Velasco Attack Tri M 20-24 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 77 Jaime Miguel Navarro TRI-O/Herbalife M 25-29 0:29:18 01:02 1:10:50 01:28 0:49:10 2:31:50
2 95 Paolo Mangilinan M 25-29 0:23:29 01:11 1:14:24 01:53 0:54:34 2:35:30
3 85 Renel Brecenio CamSur Tri Team M 25-29 0:31:40 01:08 1:11:20 01:47 0:52:47 2:38:42
4 289 Jolo Anyayahan Mayon Tri Team M 25-29 0:31:41 01:55 1:14:00 02:03 0:51:39 2:41:18
5 103 Norman Resurreccion M 25-29 0:32:44 01:58 1:11:20 01:39 0:58:39 2:46:20
6 102 Kevin Paul Reblora PLDT BBZ Tri Team M 25-29 0:33:44 02:17 1:20:54 03:01 0:53:55 2:53:51
7 90 Lawrence Furo 5:30 Tri Team M 25-29 0:41:43 01:26 1:16:59 02:13 0:53:09 2:55:31
8 84 Joshua Berin M 25-29 0:36:33 02:08 1:19:22 04:46 0:53:41 2:56:31
9 87 Harley Mangio David yellowcab triclark M 25-29 0:38:12 01:14 1:15:41 02:00 0:59:45 2:56:53
10 105 Chris Jansen Santos Team Bulacan M 25-29 0:31:24 01:51 1:15:30 02:07 1:06:30 2:57:22
11 93 Kristan Jerico Kaibigan lipa bikeshop multisport M 25-29 0:38:07 01:51 1:14:01 02:18 1:02:18 2:58:35
12 99 Jerome Ollet M 25-29 0:38:08 02:54 1:17:57 02:22 1:00:51 3:02:11
13 100 Archi Patricio TRI TAFT M 25-29 0:39:26 01:48 1:18:48 02:21 1:00:52 3:03:15
14 88 Brian De Jesus CMTB M 25-29 0:42:21 01:43 1:18:11 02:16 1:08:10 3:12:41
15 82 Julio Eduardo Abella Tridentista M 25-29 0:32:23 02:38 1:24:04 03:47 1:10:13 3:13:04
16 106 Jessie Omar Seradilla Seafood Island ESC M 25-29 0:49:05 01:55 1:18:53 03:28 1:00:32 3:13:53
17 98 Ceasar Joseph Muere Tridentista M 25-29 0:39:04 02:36 1:23:22 03:02 1:11:31 3:19:36
18 89 Johanne Xavier Francisco ETIVAC M 25-29 0:45:12 02:02 1:25:31 03:11 1:05:28 3:21:23
19 91 Richard Elly Gonzales M 25-29 0:46:02 02:44 1:20:14 04:16 1:09:03 3:22:21
20 96 Mon Jeffrey Mendizabal 5:30 Tri Team M 25-29 0:39:31 02:48 1:25:16 03:48 1:12:29 3:23:52
21 94 Baldwin Li PAR M 25-29 0:41:57 02:45 1:36:04 02:17 1:06:49 3:29:52
22 107 Dabbagh Sina Tridentista M 25-29 0:40:12 04:03 1:30:56 03:05 1:13:54 3:32:09
23 97 Juan Pepé Mendizabal 5:30 Tri Team M 25-29 0:42:39 03:49 1:27:52 03:47 1:16:15 3:34:22
24 83 Darius Almojuela Attack Tri M 25-29 0:40:10 03:11 1:24:30 03:34 1:23:45 3:35:10
25 110 Chris Wright M 25-29 0:34:39 05:36 1:37:04 03:00 1:15:54 3:36:13
26 108 Jarwin Tee M 25-29 0:53:00 02:40 1:31:32 04:32 1:33:38 4:05:22
27 104 Sean Ronan Team Ang M 25-29 0:51:18 04:08 1:59:45 04:27 1:36:28 4:36:06
86 Evan Asbert Clutario Mayon Tri Team M 25-29 0:35:55 02:18 1:43:05 09:20 DNF
101 Abel Francisco Ramos M 25-29 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 114 Billy Biag CamSur Tri Team M 30-34 0:30:43 01:31 1:03:51 01:42 0:42:54 2:20:40
2 137 Ronald Molit Mayon Tri Team M 30-34 0:23:25 01:14 1:12:00 01:43 0:49:40 2:28:02
3 155 Rafael Vargas CamSur Tri Team M 30-34 0:27:26 01:19 1:08:20 01:37 0:52:40 2:31:23
4 92 Ivan Carapiet Ford Forza M 30-34 0:29:31 01:42 1:16:50 01:39 0:53:44 2:43:26
5 119 Jeffrey Dela Cruz LUECO TRIUNION M 30-34 0:34:00 01:21 1:15:01 02:01 0:53:46 2:46:08
6 248 Arjay Delos Santos Mayon Tri Team M 30-34 0:32:01 01:18 1:17:38 01:56 0:55:28 2:48:22
7 115 Reno Briguera Team AIA M 30-34 0:37:18 01:36 1:16:30 02:00 0:53:18 2:50:42
8 142 Bert Perete Amoboyz M 30-34 0:32:30 01:51 1:17:56 02:12 1:00:56 2:55:24
9 111 Barnett Angeles TRI-O M 30-34 0:31:37 01:28 1:23:14 02:45 1:01:28 3:00:32
10 139 Raymund Moyano Mayon Tri Team M 30-34 0:35:43 02:31 1:24:56 02:40 0:56:16 3:02:06
11 136 Mark Lucky Mina Samsung Gear S2 Trisixfiv M 30-34 0:37:07 03:30 1:22:40 03:17 0:57:08 3:03:41
12 144 Louie Anthony Rito M 30-34 0:34:15 02:44 1:15:01 03:15 1:09:05 3:04:20
13 123 Neil Angelo Delarmente TriMac M 30-34 0:34:48 02:40 1:19:38 03:03 1:05:33 3:05:41
14 120 Francis Jose Dela Cruz Wetshop Todo Tri M 30-34 0:32:37 02:29 1:17:07 02:29 1:11:24 3:06:06
15 146 Kenneth Romero M 30-34 0:37:38 02:59 1:16:31 02:11 1:08:22 3:07:41
16 118 Ken Martin Clemente M 30-34 0:32:39 01:44 1:19:00 01:59 1:14:16 3:09:38
17 132 Kevin Komenkul M 30-34 0:39:04 01:51 1:26:41 02:20 1:00:04 3:09:59
18 318 John Michael San Juan M 30-34 0:34:24 02:04 1:21:54 02:31 1:10:55 3:11:48
19 121 Cesar Dela Rosa PINOY ASPIRING RUNNERS M 30-34 0:53:30 02:15 1:22:17 03:06 0:50:55 3:12:03
20 133 Robert Madraso Mayon Tri Team M 30-34 0:32:46 02:18 1:23:15 03:03 1:11:26 3:12:47
21 134 Jhon Paul Magayanes Mayon Tri Team M 30-34 0:38:19 02:44 1:23:48 02:23 1:05:35 3:12:49
22 151 Leo Andre Soriano Mayon Tri Team M 30-34 0:33:03 01:50 1:20:19 03:15 1:15:08 3:13:36
23 135 Lorenz Mapalo Etivac TRI Team M 30-34 0:44:10 01:37 1:21:36 03:09 1:04:34 3:15:06
24 124 Sebastian Dionisio Team TRInspire M 30-34 0:36:09 02:44 1:26:04 03:22 1:09:56 3:18:16
25 152 Ferdinand Tabilog M 30-34 0:43:23 04:29 1:27:26 02:52 1:00:39 3:18:48
26 113 Jan Carlo Baloloy Mayon Tri Team M 30-34 0:39:23 02:15 1:26:24 04:04 1:06:50 3:18:58
27 154 Rolando Valenzuela M 30-34 0:40:56 03:35 1:21:20 04:12 1:11:41 3:21:44
28 125 Ronald Allan Dizon Infinite Multisport M 30-34 0:42:31 02:43 1:23:34 04:34 1:10:52 3:24:14
29 141 Gil Peña Mayon Tri Team M 30-34 0:33:42 01:54 1:37:15 03:51 1:13:28 3:30:10
30 150 Gerard Songco Performance Kinetix Team 2 M 30-34 0:36:51 02:45 1:27:58 04:30 1:19:00 3:31:04
31 138 Benjie Moron Mayon Tri Team M 30-34 0:37:55 03:03 1:31:37 03:28 1:17:41 3:33:45
32 148 Jervin Santelices Santelices M 30-34 0:47:26 03:10 1:24:00 04:15 1:19:50 3:38:41
33 131 Frederick Martin Ilagan M 30-34 0:28:37 01:29 1:32:52 03:33 1:35:56 3:42:28
34 129 Joey Guia BGY Tri M 30-34 0:40:53 04:31 1:31:03 03:28 1:25:50 3:45:45
35 147 Martin Miguel Rosco M 30-34 0:44:49 02:20 1:30:01 02:47 1:27:16 3:47:13
36 127 Emmanuelle Francisco ETIVAC M 30-34 0:40:05 02:49 1:32:37 02:32 1:30:38 3:48:41
37 126 Francois Fabia Knk M 30-34 0:47:34 02:34 1:34:22 05:18 1:28:37 3:58:24
38 156 Jose Malcoz Vergara D’Takachin Tri Team M 30-34 0:42:42 02:46 1:35:42 04:26 1:36:43 4:02:18
39 117 Nikko Capioso ETIVAC M 30-34 0:45:06 02:40 1:45:01 02:58 1:46:06 4:21:51
143 Arnel Perez 5:30 Tri Team M 30-34 DNF
112 Paul Armamento Team AIA M 30-34 DNS
116 Jose Anton Buenaventura PLDT BBZ Tri Team M 30-34 DNS
122 Gus Dela Rosa Team AIA M 30-34 DNS
128 Jerome Golez Parokya Ni boc M 30-34 DNS
130 Wilnar Iglesia M 30-34 DNS
153 Ramlo John Torres M 30-34 DNS
157 Beni Steve Vilches Seafood Island ESC M 30-34 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 172 Elmo Clarabal Ford Forza M 35-39 0:31:44 01:03 1:08:29 01:31 0:44:39 2:27:26
2 161 Phillip Atento Unilab Activ Health M 35-39 0:27:18 00:46 1:10:27 01:35 0:49:20 2:29:26
3 169 Juny Rex Carreon PNP Patrollers Tri  Team M 35-39 0:32:27 01:19 1:10:46 01:31 0:47:49 2:33:52
4 160 Eric Alzaga Mayon Tri Team M 35-39 0:29:37 01:20 1:11:24 01:56 0:51:01 2:35:18
5 202 Mark Jonas Rivera BikeKing M 35-39 0:31:39 01:04 1:10:28 02:24 0:53:25 2:39:00
6 186 Arnold Ernest Jusayan Xycos M 35-39 0:32:32 01:31 1:10:59 02:25 0:55:58 2:43:26
7 149 Jr Sebastian Solidtri – 4life M 35-39 0:32:37 00:54 1:15:12 01:32 0:56:38 2:46:53
8 190 Niňo Mancita TOG 5 AIR FORCE M 35-39 0:36:04 01:21 1:13:30 01:54 0:55:31 2:48:21
9 194 Darius Navio Mayon Tri Team M 35-39 0:31:30 01:41 1:14:27 02:11 0:59:56 2:49:45
10 203 Ruben Santos M 35-39 0:35:38 01:48 1:17:55 02:00 0:52:53 2:50:15
11 175 Ronwaldo Cruz Team Bulacan M 35-39 0:31:31 01:18 1:12:48 02:10 1:04:26 2:52:13
12 168 Arne Buere Mayon Tri Team M 35-39 0:28:13 01:36 1:17:00 01:54 1:03:57 2:52:40
13 185 Justin Jimenez Project Care M 35-39 0:40:38 01:24 1:16:29 02:40 0:53:42 2:54:53
14 183 Mark Marty Hernandez TriMac M 35-39 0:27:02 01:36 1:14:23 02:15 1:09:58 2:55:14
15 162 Victor Ayohan PNP Patrollers Tri  Team M 35-39 0:40:21 02:30 1:14:31 02:30 0:57:36 2:57:30
16 197 Niel Parco M 35-39 0:33:45 01:59 1:16:44 02:33 1:03:44 2:58:45
17 170 Carlos Castro Mayon Tri Team M 35-39 0:32:36 01:17 1:19:24 02:18 1:04:22 2:59:58
18 164 Benjamin Balais PNP Patrollers Tri  Team M 35-39 0:41:03 01:57 1:14:55 02:44 1:00:45 3:01:25
19 140 William Vicera Performance Kinetix Team 2 M 35-39 0:41:47 01:46 1:16:58 02:23 1:00:03 3:02:57
20 187 Dennis Llagas Mayon Tri Team M 35-39 0:32:58 02:02 1:20:51 02:45 1:07:00 3:05:36
21 181 Delber Gapit Ridel DeMolay M 35-39 0:39:15 01:47 1:19:37 02:09 1:02:55 3:05:42
22 191 Jose Roberto Mejia Mayon Tri Team M 35-39 0:35:57 02:02 1:17:47 02:42 1:09:02 3:07:30
23 188 George Jason Maliwat Performance Kinetix M 35-39 0:38:22 01:30 1:25:07 02:55 1:01:07 3:09:01
24 44 Vhong Ibanez Kanto Boys M 35-39 0:46:32 02:21 1:16:18 02:57 1:01:35 3:09:44
25 200 Jan Michael Reyes M 35-39 0:39:38 02:27 1:17:44 03:04 1:07:36 3:10:29
26 158 Wilmar Albaytar Mayon Tri Team M 35-39 0:35:26 01:48 1:17:31 02:56 1:16:08 3:13:49
27 193 Edgar Moron Mayon Tri Team M 35-39 0:34:42 01:56 1:26:54 02:16 1:08:38 3:14:26
28 249 Sebastian Drew Mayon Tri Team M 35-39 0:36:45 02:49 1:19:49 04:04 1:11:54 3:15:21
29 166 Rodrigo Bonggao Smart M 35-39 0:37:18 02:20 1:21:08 03:01 1:12:07 3:15:54
30 171 Monreo Castro M 35-39 0:44:57 01:49 1:22:31 03:37 1:03:30 3:16:24
31 192 John Paul Minoza M 35-39 0:42:58 01:41 1:20:58 02:37 1:09:02 3:17:16
32 319 Rafael Ralp Daguman M 35-39 0:39:29 03:00 1:20:20 05:20 1:09:30 3:17:38
33 174 Stephen Corpus Safeguard liveRIGHT M 35-39 0:33:27 01:56 1:27:00 03:30 1:14:44 3:20:36
34 204 Anthony Serra PNP Patrollers Tri  Team M 35-39 0:37:36 02:12 1:25:57 02:56 1:14:33 3:23:13
35 165 Almond Ray Baldovino Lipa Bikeshop Multisport/Realvet M 35-39 0:40:46 02:39 1:25:59 04:13 1:10:44 3:24:21
36 205 Emerson Sto. Domingo Seafood Island ESC M 35-39 0:45:32 01:56 1:28:06 02:40 1:08:34 3:26:49
37 198 Redg Plopinio Sutherland M 35-39 0:29:48 01:23 1:25:32 02:34 1:28:31 3:27:48
38 195 Edward Ocariza Lucena Quezon Triathlon Club M 35-39 0:36:19 02:07 1:24:09 02:36 1:22:59 3:28:10
39 173 Vinson Co Say PLDT BBZ Tri Team M 35-39 0:27:58 02:34 1:28:07 04:22 1:30:13 3:33:14
40 189 Levi Maliwat TRInspire M 35-39 0:48:11 01:40 1:29:21 03:15 1:11:34 3:34:01
41 167 Nino Bretana M 35-39 0:32:54 02:40 1:55:20 02:58 1:00:54 3:34:46
42 179 Mohamad Khalid Dimaporo Lanao del Norte M 35-39 0:38:12 03:15 1:46:05 03:54 1:06:53 3:38:20
43 208 Cassius Verbo Lucena Quezon Triathlon Club M 35-39 0:51:15 02:08 1:27:01 03:13 1:15:39 3:39:16
44 159 Yul Almaida Mayon Tri Team M 35-39 0:42:02 01:52 1:21:25 03:46 1:33:22 3:42:28
45 207 Jonas Tayone M 35-39 0:47:23 02:02 1:33:07 03:07 1:17:54 3:43:32
46 163 Allan Azurin Mayon Tri Team M 35-39 0:35:04 02:02 1:20:46 06:42 1:40:47 3:45:20
47 199 Ryan Rendon Team Bulacan M 35-39 0:50:10 02:03 1:33:28 03:58 1:18:40 3:48:19
48 201 Marlon Ryan Ricasata Trinspire M 35-39 0:47:13 02:35 1:37:41 04:03 1:28:13 3:59:46
49 196 Daniel Paloma M 35-39 0:46:50 03:50 2:00:16 03:22 1:43:28 4:37:45
50 182 Miquel Garcia TEAM CURSA M 35-39 0:24:51 01:34 1:15:45 02:23
176 Johann Dagandara OFR M 35-39 DNS
177 Jan Michael David Team AIA M 35-39 DNS
178 Carlos De Guzman Timex TMM M 35-39 DNS
184 Kristian Herrera LiveRight M 35-39 DNS
206 Choy Taberdo M 35-39 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 261 Noel Salvador Ford Forza M 40-44 0:24:38 00:56 1:09:54 01:40 0:48:48 2:25:57
2 317 Ritche Ian Solana Ford Forza M 40-44 0:30:18 01:33 1:11:19 01:48 0:47:26 2:32:24
3 218 Dennis Avendano Bike Barn Tri Club M 40-44 0:29:30 00:54 1:11:46 01:54 0:50:28 2:34:32
4 260 Nuno Romao The Healthy Grocery M 40-44 0:25:24 00:58 1:14:09 01:48 1:00:55 2:43:14
5 267 Reginaldo Victoria Mayon Tri Team M 40-44 0:25:40 01:44 1:14:21 01:52 1:00:18 2:43:56
6 215 Aldwin Arevalo TriMac M 40-44 0:36:02 02:08 1:12:49 02:39 0:51:05 2:44:43
7 321 Noy Jopson M 40-44 0:25:52 01:37 1:22:23 01:34 0:56:03 2:47:29
8 222 Edgar Caballero Nagatri M 40-44 0:31:54 01:32 1:17:40 02:12 0:58:33 2:51:53
9 244 Ivan Leopando Attack Tri M 40-44 0:35:20 01:05 1:10:52 01:42 1:06:59 2:55:56
10 227 Jason Chi Team AIA M 40-44 0:39:40 02:02 1:12:22 02:57 0:59:36 2:56:37
11 258 Jeoffrey Ramos Seafood Island ESC M 40-44 0:38:03 03:08 1:14:30 02:39 1:01:05 2:59:26
12 228 Kenneth Chua TSL M 40-44 0:33:48 01:26 1:16:39 02:12 1:05:50 2:59:55
13 235 Paul Steven Famador Seafood Island ESC M 40-44 0:33:40 04:11 1:22:40 02:33 0:59:45 3:02:48
14 232 Ceegers Daet Mayon Tri Team M 40-44 0:35:53 01:47 1:19:11 02:44 1:04:50 3:04:24
15 245 Raymund Magdaluyo Seafood Island ESC M 40-44 0:32:34 02:35 1:19:48 03:28 1:09:28 3:07:53
16 233 Christian De Castro Seafood Island ESC M 40-44 0:36:07 03:20 1:19:47 02:58 1:05:54 3:08:06
17 226 Marc Castro M 40-44 0:32:49 02:41 1:23:42 02:12 1:07:33 3:08:57
18 239 Dodjie Ison Attack Tri M 40-44 0:38:23 01:46 1:26:24 03:18 1:03:38 3:13:28
19 223 Edsel Cantillana Mayon Tri Team M 40-44 0:38:33 02:34 1:22:50 03:12 1:07:03 3:14:12
20 255 Zaldy Prieto Liveright M 40-44 0:40:07 02:29 1:23:13 03:20 1:06:55 3:16:03
21 209 Eugene Michael Abella Tri-ing Hard M 40-44 0:40:24 03:02 1:26:21 03:38 1:06:29 3:19:54
22 224 Levy Capayas PMMA Multisport M 40-44 0:39:57 02:54 1:31:54 03:16 1:03:36 3:21:38
23 219 George Balicasan Lasmunitetriteam M 40-44 0:35:36 02:43 1:24:07 03:47 1:16:29 3:22:41
24 210 Columbo Allan Aberia PNP Patrollers Tri  Team M 40-44 0:35:33 01:21 1:24:44 02:56 1:19:04 3:23:38
25 180 Derek Dimaya SHANG M 40-44 0:37:26 02:47 1:26:34 03:59 1:16:12 3:26:57
26 257 Tony Radovan PLDT BBZ Tri Team M 40-44 0:36:26 01:52 1:28:33 03:20 1:17:24 3:27:36
27 237 Rosaldo Garcia TriMac M 40-44 0:36:51 01:43 0:00:33 25:54 1:23:54 3:28:55
28 256 Manuel Quiambao M 40-44 0:39:27 02:27 1:28:22 04:59 1:15:32 3:30:46
29 229 Cesar Andador Cortez Performance Kinetix M 40-44 0:37:12 05:05 1:25:58 05:00 1:19:51 3:33:06
30 212 John Jason Alberto Sibakeros M 40-44 0:37:48 03:10 1:35:05 05:00 1:12:11 3:33:13
31 247 Allan Marbella Mayon Tri Team M 40-44 0:42:33 01:46 1:26:31 02:05 1:21:16 3:34:11
32 264 Alan Velasco Mayon Tri Team M 40-44 0:37:12 04:36 1:22:07 05:09 1:25:11 3:34:16
33 254 Bernard Perez Attack Tri M 40-44 0:41:11 02:20 1:24:31 03:35 1:23:26 3:35:02
34 225 Dj Arrishtottle Carino TriMac M 40-44 0:39:21 03:23 1:26:48 04:49 1:24:06 3:38:28
35 259 Marion Ridon Team AIA M 40-44 0:39:09 02:00 1:29:54 03:35 1:24:00 3:38:39
36 234 Daniel Eguia Lipa multisports baracos M 40-44 0:49:14 02:28 1:28:59 03:54 1:18:41 3:43:16
37 216 Nelson Armamento Team AIA M 40-44 0:44:01 03:23 1:24:46 07:08 1:25:09 3:44:26
38 109 Dante Sagayap Performance Kinetix M 40-44 0:45:45 02:16 1:24:39 04:00 1:28:15 3:44:54
39 220 Atanacio Jr Barcelona Team AIA M 40-44 0:38:15 02:52 1:27:05 03:10 1:34:39 3:46:00
40 230 Oscar Cribe LiveRight- Safeguard M 40-44 0:37:53 02:31 1:30:37 06:30 1:35:36 3:53:07
41 266 Vernie Ventura M 40-44 0:46:05 04:32 1:31:18 05:47 1:27:38 3:55:20
42 268 Ronald Victoria Mayon Tri Team M 40-44 0:46:38 02:50 1:35:34 04:29 1:32:30 4:02:01
43 231 Gabby Cui PLDT BBZ Tri Team M 40-44 0:38:36 04:17 1:39:08 04:00 1:37:41 4:03:43
44 242 Jose Dexter Kallos Mayon Tri Team M 40-44 0:36:24 03:50 1:40:18 05:06 1:46:47 4:12:24
45 243 Randy Kanapi M 40-44 0:45:22 02:57 1:45:48 03:58 1:34:42 4:12:46
46 252 Ebdane Omar Team Solomon M 40-44 0:54:01 03:25 1:42:39 05:26 1:46:03 4:31:35
47 241 Jonathan Juarez Performance Kinetix team 2 M 40-44 0:57:58 02:32 1:49:36 04:54 1:59:20 4:54:20
211 Alekhine Africa Performance Kinetix M 40-44 DNS
213 Rossbenor Antay Tridentista M 40-44 DNS
214 Andrew Arcellana M 40-44 DNS
217 Dato Arroyo PLDT BBZ Tri Team M 40-44 DNS
221 Carlo Buenaflor Bigg’s Tri Team M 40-44 DNS
236 Melvin Fausto Sipag Pilipinas M 40-44 DNS
240 Ryan Jimenez M 40-44 DNS
246 Girby Liu Lucena Quezon Triathlon Club M 40-44 DNS
250 Janssen James Morados liveRIGHT Tri Team M 40-44 DNS
251 Jovit Morando M 40-44 DNS
253 Allan Oppus M 40-44 DNS
262 Rene Tablante Bike King M 40-44 DNS
263 Greg Uy M 40-44 DNS
265 Marco Venneri Team Red Cross M 40-44 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 238 Glenn Gonzalez Ford Forza M 45-49 0:27:32 01:13 1:07:35 01:42 0:51:04 2:29:06
2 284 Jose Leal M 45-49 0:27:10 01:35 1:12:42 01:25 0:49:14 2:32:07
3 282 Peter Gonzalez PLDT BBZ Tri Team M 45-49 0:26:06 00:53 1:12:14 01:56 0:50:59 2:32:08
4 274 Derek Bieshuevel M 45-49 0:31:47 02:03 1:09:27 02:30 0:52:33 2:38:20
5 285 Jojo Macalintal TriMac M 45-49 0:29:18 01:45 1:11:13 02:09 0:56:46 2:41:12
6 273 Warren Benito Mayon Tri Team M 45-49 0:38:01 02:03 1:15:47 03:30 0:56:23 2:55:43
7 283 Edner Guerrero Mayon Tri Team M 45-49 0:40:06 02:19 1:17:35 02:48 0:58:22 3:01:10
8 269 Petronilo Abuan TRI-O M 45-49 0:42:13 02:49 1:20:42 02:53 1:02:49 3:11:26
9 292 Romeo Raquion M 45-49 0:35:18 02:35 1:29:36 04:39 1:08:01 3:20:09
10 290 Loy Pabico Team AIA M 45-49 0:40:35 02:20 1:18:19 03:06 1:17:14 3:21:34
11 291 Richard Panzo Energizer Team M 45-49 0:34:28 03:55 1:26:11 05:16 1:12:14 3:22:04
12 286 Raul Manlangit R. LAPID’S TRI TEAM M 45-49 0:47:01 02:00 1:21:41 03:47 1:07:38 3:22:07
13 287 Victor Manuel Tri Team 300 M 45-49 0:36:47 02:32 1:26:20 04:48 1:14:54 3:25:22
14 281 Ronald Allan Ginez PLDT BBZ Tri Team M 45-49 0:44:24 03:12 1:25:13 04:32 1:10:41 3:28:01
15 294 Rogelio Roy Team AIA M 45-49 0:44:44 01:24 1:20:52 02:58 1:18:16 3:28:13
16 293 Dino Rodriguez Team AIA M 45-49 0:36:53 02:32 1:25:28 03:27 1:25:34 3:33:54
17 270 Willy Adre Sugarcane M 45-49 0:35:15 03:19 1:23:40 03:36 1:30:57 3:36:46
18 297 Bong White D’Takachin Tri Team M 45-49 0:38:56 02:45 1:28:20 03:20 1:29:13 3:42:33
19 295 Tony Talabis M 45-49 0:41:01 03:21 1:21:43 03:39 1:34:35 3:44:19
20 272 Norman Arteficio PLDT BBZ Tri Team M 45-49 0:39:03 02:43 1:25:16 04:19 1:36:45 3:48:06
21 279 Aris Dela Cruz Pinoy aspiring runners M 45-49 0:56:53 02:30 1:27:48 03:08 1:21:58 3:52:17
22 275 Nelson Val Caro M 45-49 0:49:50 04:20 1:39:45 03:27 1:24:07 4:01:29
23 277 Marlon Daza Daza M 45-49 0:39:57 03:59 1:41:26 04:38 1:32:50 4:02:51
24 280 Adrian Florendo Road Bike Pilipinas M 45-49 0:44:15 05:02 1:28:41 04:50 1:41:57 4:04:45
25 278 Michael De Guzman Mayon Tri Team M 45-49 0:45:41 05:07 1:48:04 03:56 1:23:06 4:05:54
26 296 Jeffrey Tamayo Liveright M 45-49 0:52:50 01:30 1:47:11 07:42 1:49:11 4:38:23
288 Eric Mediavillo PMMA Multisport M 45-49 DNF
276 Charlie Chua PLDT BBZ Tri Team M 45-49 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 298 Brian Clarke Tri Dubai M 50-59 0:32:53 01:31 1:15:41 02:03 0:59:06 2:51:15
2 305 Fernando Mejia M 50-59 0:26:16 02:30 1:24:13 02:56 0:56:40 2:52:35
3 302 Eduardo Francisco Sante Barley M 50-59 0:33:20 01:43 1:20:55 02:03 0:55:15 2:53:17
4 303 Gianluca Guidicelli Ford Forza M 50-59 0:34:41 02:26 1:17:22 02:35 1:02:57 3:00:01
5 301 Enrico Rosin PNP Tri PATROLers Team M 50-59 0:43:38 04:42 1:26:52 02:14 1:03:46 3:21:13
6 271 Dennis Antonio Performance Kinetics M 50-59 0:32:17 03:10 1:30:03 04:57 1:14:05 3:24:32
7 307 Martin Roces Mayon Tri Team M 50-59 0:38:19 02:38 1:27:41 02:46 1:18:16 3:29:41
8 304 Rodel Lagrimas M 50-59 0:33:41 03:16 1:39:14 03:29 1:12:16 3:31:57
9 300 Julian Confesor Performance Kinetics M 50-59 0:39:43 01:53 1:25:21 04:18 1:21:32 3:32:47
10 299 Mike Co Inftinite Multisports Team M 50-59 0:38:26 03:14 1:30:28 03:49 1:18:42 3:34:38
11 311 Jose Torres Ford Forza M 50-59 0:37:19 03:35 1:39:26 03:56 1:11:29 3:35:45
12 308 Adel Samson PLDT BBZ Tri Team M 50-59 0:37:20 02:40 1:32:14 03:27 1:25:18 3:40:59
13 306 Elmer Mercado DENR AsKALs Tri M 50-59 0:43:39 03:12 1:31:52 04:01 1:32:47 3:55:30
14 309 Mark Tayawa D’Takachin Tri Team M 50-59 0:52:54 03:26 1:35:22 08:05 1:24:47 4:04:34
15 310 Teddy Tong PLDT BBZ Tri Team M 50-59 0:50:35 01:51 1:35:55 04:44 1:43:22 4:16:26
312 Roman Totañes PMMA Multisports M 50-59 DNS
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 315 Kilhak Kunimoto Takbo Kabitenyo M 60-80 0:36:20 02:14 1:20:39 02:17 1:06:47 3:08:17
2 316 Roberto Ong M 60-80 0:40:50 02:24 1:29:13 03:42 1:03:47 3:19:57
3 314 Oscar Escudero M 60-80 0:37:32 01:12 1:33:20 02:28 1:12:04 3:26:36
4 313 Joel Canale Mayon Tri Team M 60-80 0:41:49 02:04 1:28:32 03:11 1:18:51 3:34:26

 

RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 R19 Tresha Adolfo Mayon Tri Team 3 Relay All Female 0:26:18 00:50 1:29:06 00:44 0:52:47 2:49:45
R19 Marie Ysobel Florez Mayon Tri Team 3 Relay All Female
R19 Cynthie Fe Ras Mayon Tri Team 3 Relay All Female
2 R20 Melody Prieto Parokya ni Boc F Relay All Female 0:27:36 01:02 1:23:52 00:34 1:05:27 2:58:31
R20 Elaine Grace Quinto Parokya ni Boc F Relay All Female
R20 Gracelle Samson Parokya ni Boc F Relay All Female
3 R18 Clydel Mae Abogado Fit-Ph of RM Relay All Female 0:25:50 00:51 1:25:51 00:34 1:24:23 3:17:29
R18 Susan Avila Fit-Ph of RM Relay All Female
R18 Maritess Orillana Fit-Ph of RM Relay All Female
4 R23 Juliet Magpantay caceres runners club Relay All Female 0:49:26 00:59 1:45:22 00:30 1:26:02 4:02:20
R23 Jaruzel Denise Medina caceres runners club Relay All Female
R23 Marian Nolan caceres runners club Relay All Female
5 R21 Angeline Delos Santos PMMA/Fit-Ph Relay All Female 0:33:47 01:08 1:58:49 00:38 1:28:30 4:02:52
R21 Kathrine Molit PMMA/Fit-Ph Relay All Female
R21 Rochelle Navio PMMA/Fit-Ph Relay All Female
6 R22 Rubyjane Dimayuga Team Atletico 2 Relay All Female 0:49:27 01:09 1:56:37 00:54 1:27:57 4:16:04
R22 Easter Oblena Team Atletico 2 Relay All Female
R22 Cherrie Simon Team Atletico 2 Relay All Female
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 R2 Marino Lagyap CamSur Tri Team Relay All Male 0:22:44 00:51 1:04:56 00:32 0:37:03 2:06:06
R2 Margarito Platilla CamSur Tri Team Relay All Male
R2 Bryan Tan CamSur Tri Team Relay All Male
2 R6 Dato Arroyo Team Amigo Relay All Male 0:27:06 01:04 1:05:39 00:28 0:40:49 2:15:06
R6 Jeric Payong Team Amigo Relay All Male
R6 Ricardo Samayo Team Amigo Relay All Male
3 R8 Mariano Basagre Team Soven Relay All Male 0:25:47 00:52 1:09:14 00:23 0:48:51 2:25:06
R8 Kyle Simoun Bonacua Team Soven Relay All Male
R8 Brenn Joshua Resoco Team Soven Relay All Male
4 R3 Joel Javier Parokya ni Boc Relay All Male 0:29:12 00:59 1:11:41 00:33 0:44:29 2:26:55
R3 Inocencio Parza Parokya ni Boc Relay All Male
R3 Blas Ruben Ramos Parokya ni Boc Relay All Male
5 R7 Raul Angolan Wetshop Todo Para Tri Relay All Male 0:36:32 01:21 1:14:53 00:38 0:47:37 2:41:00
R7 Jomar Maalam Wetshop Todo Para Tri Relay All Male
R7 Godfrey Taberna Wetshop Todo Para Tri Relay All Male
6 R4 Ervin Cataneo Team AIA 1 Relay All Male 0:27:05 00:42 1:17:51 00:33 1:04:14 2:50:24
R4 Elisar Chase Manuel Team AIA 1 Relay All Male
R4 Austine Morfe Team AIA 1 Relay All Male
7 R5 Alfred Cataneo Team AIA 2 Relay All Male 0:37:59 01:13 1:27:44 00:31 1:11:17 3:18:43
R5 John Alfred Centeno Team AIA 2 Relay All Male
R5 Ryan Anthony Cruz Team AIA 2 Relay All Male
RANK BIB FIRST NAME LAST NAME TEAM CATEGORY SWIM T1 BIKE T2 RUN TOTAL
1 R17 Christopher Gaco Tri Team 300 Relay Mixed 0:27:38 00:54 1:11:53 00:33 0:38:23 2:19:21
R17 Albert Peñalosa Peñaloza Tri Team 300 Relay Mixed
R17 Ara Reyes Tri Team 300 Relay Mixed
2 R10 Lorena Agnas CamSur Tri Team 2 Relay Mixed 0:26:57 00:59 1:05:50 00:40 0:51:49 2:26:15
R10 Gemma Payong CamSur Tri Team 2 Relay Mixed
R10 Jomer Villamor CamSur Tri Team 2 Relay Mixed
3 R12 Melchor Abejuro Mayon Tri Team 2 Relay Mixed 0:26:56 00:50 1:06:53 00:33 1:18:07 2:53:20
R12 Manuel Lobrigo Mayon Tri Team 2 Relay Mixed
R12 Catherine Mejia Mayon Tri Team 2 Relay Mixed
4 R9 Carmelo Cabreros Attack Tri 2 Mixed Relay Mixed 0:32:39 01:23 1:19:40 00:33 1:07:40 3:01:55
R9 Rosemarie Leopando Attack Tri 2 Mixed Relay Mixed
R9 Marissa Reyes Attack Tri 2 Mixed Relay Mixed
5 R13 Larry Douglas Almond Strong Sutherland Relay Mixed 0:40:55 01:35 1:19:57 00:36 1:03:28 3:06:31
R13 Jennifer Kavanagh Strong Sutherland Relay Mixed
R13 Brian Vera Strong Sutherland Relay Mixed
6 R1 Roldan Capito Attack Tri 1 Male Relay Mixed 0:36:47 01:12 1:19:58 00:21 1:22:49 3:21:07
R1 Carlene Ocampo Attack Tri 1 Male Relay Mixed
R1 Bernard Sayarot Attack Tri 1 Male Relay Mixed
7 R16 Jay-R Ballon TEAM FASTHMHA Relay Mixed 0:31:10 00:51 1:34:46 00:37 1:16:28 3:23:52
R16 Ma. Hershey Bergonio TEAM FASTHMHA Relay Mixed
R16 Joseph Lopera TEAM FASTHMHA Relay Mixed
8 R14 Kay Bunagan Team 10M Relay Mixed 0:26:38 01:24 1:32:08 00:38 1:37:02 3:37:50
R14 Ian Dato Team 10M Relay Mixed
R14 Kb Espinosa Team 10M Relay Mixed
9 R11 Aljo Borja Mayon Tri Team 1 Relay Mixed 0:38:23 01:46 1:46:34 00:35 1:36:19 4:03:37
R11 Elizabeth Roces Mayon Tri Team 1 Relay Mixed
R11 Raphael Siapno Siapano Mayon Tri Team 1 Relay Mixed
10 R15 Jorge Gusilatar Team Atletico Relay Mixed 0:42:51 02:53 2:05:22 01:06 1:21:10 4:13:21
R15 Eribert Padilla Team Atletico Relay Mixed
R15 Vicenta Vedad Team Atletico Relay Mixed

Facebook

Vimeo